Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki – drugi, jeśli rozważamy wysokość, po wodospadzie Kamieńczyka, wodospad w polskich Karkonoszach – wysokość ponad 13 metrów. Wodospad leży jeszcze w granicach Piechowic, choć wielu turystów uważa, iż to już Szklarska Poręba.

To najczęściej wizytowany przez turystów wodospad w Karkonoszach za sprawą położenia – leży tuż przy drodze nr 3 łączącej Jelenią Górę z Jakuszycami. Wodospad położony jest na terenie enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego wejście jest płatne. Od strony drogi nr 3 jest wybudowana ścieżka przystosowana dla osób niepełnosprawnych – można wjechać wózkiem, lub pomagać sobie poręczą. Do wodospadu można dostać się również od strony Szklarskiej Poręby szlakiem zielonym wzdłuż rzeki Kamienna lub szlakiem okrężnym – czarnym przez las.

Sam wodospad jest charakterystyczny – trudno go pomylić z innymi – szeroka kaskada, która spadając zwęża się i skręca spiralnie. Wodospad Szklarki można podziwiać z metalowej platformy widokowej usytuowanej u podnóża wodospadu, lub wspiąć się wyżej po schodkach i podziwiać go z góry. Przy wodospadzie działa schronisko PTTK Kochanówka.

Zobacz panoramę

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00