Wodospad Szklarki

  • location_on Szklarska Poręba, ul. undefined

Wodospad Szklarki – drugi, jeśli rozważamy wysokość, po wodospadzie Kamieńczyka, wodospad w polskich Karkonoszach – wysokość ponad 13 metrów. Wodospad leży jeszcze w granicach Piechowic, choć wielu turystów uważa, iż to już Szklarska Poręba.

To najczęściej wizytowany przez turystów wodospad w Karkonoszach za sprawą położenia – leży tuż przy drodze nr 3 łączącej Jelenią Górę z Jakuszycami. Wodospad położony jest na terenie enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego wejście jest płatne. Od strony drogi nr 3 jest wybudowana ścieżka przystosowana dla osób niepełnosprawnych – można wjechać wózkiem, lub pomagać sobie poręczą. Do wodospadu można dostać się również od strony Szklarskiej Poręby szlakiem zielonym wzdłuż rzeki Kamienna lub szlakiem okrężnym – czarnym przez las.

Sam wodospad jest charakterystyczny – trudno go pomylić z innymi – szeroka kaskada, która spadając zwęża się i skręca spiralnie. Wodospad Szklarki można podziwiać z metalowej platformy widokowej usytuowanej u podnóża wodospadu, lub wspiąć się wyżej po schodkach i podziwiać go z góry. Przy wodospadzie działa schronisko PTTK Kochanówka.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0