Ścieżki Rowerowe

  • location_on Michałowice, ul. undefined

Michałowice ścieżki rowerowe

Michałowice znajdują się w rejonie tzw. Rowerowej Krainy. Góry Izerskie i Karkonosze to miejsce przyjazne rowerzystom - można tu jeździć na dwóch kółkach nawet w granicach Parku Narodowego (oczywiście na wytyczonych i oznaczonych szlakach). Popularyzację rowerowego wypoczynku wspiera Stowarzyszenie Cyklistów „Szklarska Poręba na dwóch kółkach”. Określili oni 42 trasy głównie w rejonie Szklarskiej Poręby, ale kilka tras przechodzi przez Michałowice i Piechowice. Mapy tras w wersji  drukowanej znajdziecie w punkcie Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie, a w wersji elektronicznej na stronie www.rowerowakraina.com. Mapa (drukowana) jest dostępna za darmo – została sfinansowana ze środków stowarzyszenia i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Trasy rowerowe są oznakowane czarną sylwetką rowerzysty na białym polu, zawierają strzałki kierunkowe i nr trasy. Dodatkowo, w newralgicznych miejscach stoją tablice z mapą szlaków.W Michałowicach są dwie trasy 42 i 6, a w Piechowicach trasy 41 i 42.

  • Trasa 6 (ok 8 km) – Pętla Trzy Jawory – stosunkowo krótka i łatwa. Zaczyna się i kończy w Michałowicach a biegnie na Trzy Jawory.
  • Trasa 41 (ok 15 km) przebiega na północy Piechowic – przez tereny leśne – trasa o niedużym stopniu trudności – na trasie Bobrowe Skały.
  • Trasa 42 (ok 10 km) – dość trudna, zaczyna się w Piechowicach i biegnie wokół Michałowic.

To są najbliższe Michałowic trasy rowerowe - po opis pozostałych zapraszamy na stronę www.rowerowakraina.com.

Galeria

serce Twoje ulubione obiekty 0