Łabski Szczyt

Łabski Szczyt w Karkonoszach

Po Śnieżce i Wielkim Szyszaku Łabski Szczyt to kolejny, ze względu na wysokość, szczyt w polskich Karkonoszach – jego wysokość to 1471 m n.p.m. Szczyt ten położony jest w zachodniej części Grzbietu Śląskiego pomiędzy Szrenicą a Wielkim Szyszakiem. Szczyt znajduje się po polskiej stronie granicy, a po czeskiej stronie, na Łabskiej Polanie, bije źródło Łaby.

W okolicy Łabskiego Kotła, poniżej szczytu, na wysokości 1168 m n.p.m. znajduje się górskie Schronisko Pod Łabskim Szczytem – jest jednym ze starszych schronisk – powstało w XVII wieku, znajduje się tu węzeł szlaków turystycznych. Schronisko mocno odbiega od standardów hotelowych – nie ma tu luksusów, docenią je prawdziwi wędrowcy. Należy liczyć się z tym, iż w budynku nie zawsze jest dostępna energia elektryczna – schronisko zasila agregat – toteż warto zabrać ze sobą latarki.

Jak dotrzeć na Łabski Szczyt?

Aby dotrzeć na Łabski Szczyt z Michałowic trzeba dysponować czasem około 3 godzin. Najprościej wyruszyć szlakiem niebieskim z Michałowic i podążać nim aż pod Wielki Szyszak. Stamtąd należy podążać dalej szlakiem czerwonym na Łabski Szczyt.

Zobacz panoramę

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00