Łabski Szczyt - jeden z najwyższych szczytów w Karkonoszach - 1471 m n.p.m.

  • location_on Michałowice, ul. undefined

Łabski Szczyt w Karkonoszach

Po Śnieżce i Wielkim Szyszaku Łabski Szczyt to kolejny, ze względu na wysokość, szczyt w polskich Karkonoszach – jego wysokość to 1471 m n.p.m. Szczyt ten położony jest w zachodniej części Grzbietu Śląskiego pomiędzy Szrenicą a Wielkim Szyszakiem. Szczyt znajduje się po polskiej stronie granicy, a po czeskiej stronie, na Łabskiej Polanie, bije źródło Łaby.

W okolicy Łabskiego Kotła, poniżej szczytu, na wysokości 1168 m n.p.m. znajduje się górskie Schronisko Pod Łabskim Szczytem – jest jednym ze starszych schronisk – powstało w XVII wieku, znajduje się tu węzeł szlaków turystycznych. Schronisko mocno odbiega od standardów hotelowych – nie ma tu luksusów, docenią je prawdziwi wędrowcy. Należy liczyć się z tym, iż w budynku nie zawsze jest dostępna energia elektryczna – schronisko zasila agregat – toteż warto zabrać ze sobą latarki.

Jak dotrzeć na Łabski Szczyt?

Aby dotrzeć na Łabski Szczyt z Michałowic trzeba dysponować czasem około 3 godzin. Najprościej wyruszyć szlakiem niebieskim z Michałowic i podążać nim aż pod Wielki Szyszak. Stamtąd należy podążać dalej szlakiem czerwonym na Łabski Szczyt.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0