Atrakcje Turystyczne

Złoty Widok i Kociołki Wietrzeniowe

Złoty Widok i Kociołki Wietrzeniowe w Michałowicach. Kociołki to unikalna grupa skalna została odkryta i opisana ponad sto lat temu przez wrocławskiego profesora Scholza. To ponad 30 okrągłych zagłębień w kształcie kotłów o średnicy do 1,5 m i głębokości do 0,8 m. Złoty Widok to punkt widokowy. więcej »

Michałowice, od ul. Złoty Widok

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki to drugi, jeśli rozważamy wysokość, po wodospadzie Kamieńczyka, wodospad w polskich Karkonoszach - ponad 13 metrów. Wodospad leży jeszcze w granicach Piechowic, choć wielu turystów uważa, iż to już Szklarska Poręba. więcej »

przy drodze Jelenia Góra - Szklarska Poręba

Szlaki Turystyczne

Michałowice Szlaki Turystyczne. Z Michałowic podążając szlakami turystycznymi można dotrzeć do Szklarskiej Poręby i Piechowic. Można zobaczyć Wodospad Szklarki, Zamek Chojnik, a niebieskim szlakiem dotrzemy na Wielki Szyszak, skąd możemy dalej wędrować po Karkonoszach. więcej »

z Michałowic w Karkonosze

Karkonosze

Karkonosze to najwyższa część masywu Sudetów. Karkonosze to takie Tatry Sudetów. W Karkonoszach, chociaż są to niższe góry, panuje klimat podobny do tego w Alpach. Charakterystyczne dla Karkonoszy są erozyjne formy skalne - popularne skałki - jest ich około 150. Najwyższym wierzchołkiem w Karkonoszach jest, leżąca na granicy polsko-czeskiej, Śnieżka. więcej »

Łabski Szczyt

Łabski Szczyt to kolejny, po Śnieżce i Wielkim Szyszaku, najwyższy szczyt w Karkonoszach - jego wysokość to 1471 m n.p.m. Położony jest w zachodniej części Grzbietu Śląskiego pomiędzy Szrenicą a Wielkim Szyszakiem. Najprościej wyruszyć szlakiem niebieskim z Michałowic i podążać nim aż pod Wielki Szyszak. Stamtąd należy podążać dalej szlakiem czerwonym na Łabski Szczyt. więcej »

między Szrenicą a Wielkim Szyszakiem

Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły to dwa karkonoskie kotły polodowcowe, położone między Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Na dnie Wielkiego Kotła znajdują się Śnieżne Stawki - 2 płytkie oraz niewielkie zbiorniki wodne. W okolicy stacji przekaźnikowej - ponad Śnieżnymi Kotłami - znajduje się wiele punktów widokowych. więcej »

między Łabskim Szczytem a Wielkim Szyszakiem