Michałowice – sport zimą

Michałowice sport, narciarstwoGóry Izerskie to miejsce, w którym najdłużej w Polsce zalega pokrywa śnieżna. Nic więc dziwnego, że do Szklarskiej Poręby, Świeradowa Zdroju, ale i do Piechowic ciągną tysiące narciarzy.

Okolica Michałowic to miejsce wymarzone dla narciarzy. Można tu jednocześnie oprawiać narciarstwo zjazdowe i biegowe. Zresztą pobliskie Jakuszyce, a właściwie Polana Jakuszycka to największy i najbardziej znany ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce. Po okolicznych lasach ciągną się dziesiątki kilometrów tras, i łatwych, i trudnych, krótkich i długich. To tutaj odbywa się rokrocznie „Bieg Piastów”. Na Polanie Jakuszyckiej odbywają się również zawody psich zaprzęgów.

Jeśli wolicie narciarstwo zjazdowe czy snowboard, swe kroki powinniście skierować do pobliskiej Szklarskiej Poręby. Działają tu wyciągi na Szrenicę i przygotowanych jest wiele tras zjazdowych od trudnych – FIS – przez łatwiejsze, po tzw. oślą łączkę. Pełny opis wyciągów i tras narciarskich znajdziesz pod adresem: www.szklarska.net.pl w zakładce sport.

Zapraszamy zimą do Michałowic!

Pogoda
PIECHOWICE Pogoda
Polecamy:

Willa Drewniana Róża

Szklarska Poręba - informator

Szklarska Poręba Noclegi

Świeradów Zdrój noclegi

Świeradów Zdrój noclegi