Michałowice ścieżki rowerowe

Michałowice ścieżki rowerowe

Michałowice znajdują się w rejonie tzw. Rowerowej Krainy. Góry Izerskie i Karkonosze to miejsce przyjazne rowerzystom – można tu jeździć na dwóch kółkach nawet w granicach Parku Narodowego (oczywiście na wytyczonych i oznaczonych szlakach).
Popularyzację rowerowego wypoczynku wspiera Stowarzyszenie Cyklistów „Szklarska Poręba na dwóch kółkach”. Określili oni 42 trasy w rejonie głownie Szklarskiej Poręby, ale kilka tras przechodzi przez Michałowice i Piechowice. Mapy tras w wersji  drukowanej znajdziecie w punkcie Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie, a w wersji elektronicznej na stronie www.rowerowakraina.com. Mapa (drukowana) jest dostępna za darmo – została sfinansowana ze środków stowarzyszenia i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Trasy rowerowe są oznakowane czarną sylwetką rowerzysty na białym polu, zawierają strzałki kierunkowe i nr trasy. Dodatkowo, w newralgicznych miejscach stoją tablice z mapą szlaków.
W Michałowicach są dwie trasy 42 i 6, a w Piechowicach trasy 41 i 42.
Trasa 6 (ok 8 km) – Pętla Trzy Jawory – stosunkowo krótka i łatwa. Zaczyna się i kończy w Michałowicach a biegnie na Trzy Jawory.
Trasa 41 (ok 15 km) przebiega na północy Piechowic – przez tereny leśne – trasa o niedużym stopniu trudności – na trasie Bobrowe Skały.
Trasa 42 (ok 10 km) – dość trudna, zaczyna się w Piechowicach i biegnie wokół Michałowic.
To są najbliższe Piechowic trasy – po opis pozostałych zapraszamy na stronę www.rowerowakraina.com.

Pogoda
PIECHOWICE Pogoda
Polecamy:

Willa Drewniana Róża

Szklarska Poręba - informator

Szklarska Poręba Noclegi

Świeradów Zdrój noclegi

Świeradów Zdrój noclegi